Лука Дончич натрупа 73 точки и се изкачи в класацията за резултат в един мач
Снимка: nbcnews.com
NBC News | 2024-01-27 | 07:30:19

Лука Дончич видя играта на Джоел Ембийд със 70 точки и му вдигна три.

Пойнтгардът на Далас Маверикс вкара цели 73 точки в петък вечер срещу Атланта Хоукс. Това дойде само дни след като Ембийд, центърът на Филаделфия 76-ърс, събра 70 точки в понеделник срещу Сан Антонио Спърс.

Дончич, който отбелязва средно 33,6 точки на мач този сезон в НБА, не само надмина Ембийд, но и себе си и Маверикс. Неговата игра от 73 точки е негов личен рекорд и най-добър отбор. Преди дузпите в петък и двата рекорда бяха 60.

Това също постави 24-годишния Дончич на четвърто място за най-резултатен мач за играч в историята на НБА.

Mavs отпразнуваха постижението, като публикуваха нещо, което изглежда като снимка на Дончич като дете в X, облечен във фотошопирана версия на настоящата му фланелка.

Дончич, който е в своя шести сезон, потопи тройка при 2:58 до края на мача, което доведе резултата му до 70 за тази вечер. Друг удар от три точки подпечата сделката и победата на Мавс със 148-143.

Като цяло Дончич е равен на четвъртото място по точкуване в един мач, зад само Уилт Чембърлейн — който държи рекорда със 100 точки през 1962 г. и също така има трето място за 78 точки, отбелязани през 1961 г. и Коби Брайънт, който събра 81 точки през 2006 г., което го поставя на второ място.

Освен Дончич, други двама играчи са отбелязали 73 точки в мач: Чембърлейн, който отбеляза 73 точки два пъти в един мач през 1962 г., и Дейвид Томпсън, който постигна същото постижение през 1978.